جهت مشاوره

صورتحساب‌های الکترونیکی در سامانه‌ مودیان از مرز 76 میلیون گذشت

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

صورتحساب‌های الکترونیکی در سامانه‌ مودیان از مرز 76 میلیون گذشت

صورتحساب‌های الکترونیکی در سامانه‌ مودیان از مرز 76 میلیون گذشت

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بر اساس آخرین آمار و اطلاعات سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی کشور، بیش از 76 میلیون صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال شد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، تا تاریخ 21 فروردین ماه سال جاری بالغ بر1000 مودی موفق به ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند که از این تعداد 421 مورد به صورت مستقیم، 639 مورد از طریق شرکت‌های معتمد و تعداد 30 مورد نیز از طریق سامانه های دولتی در سامانه مودیان ثبت شده است.

براساس این گزارش، تاکنون بیش از 76 میلیون صورتحساب الکترونیکی به سامانه مودیان ارسال شده است که از این تعداد، بالغ بر 60 میلیون صورتحساب توسط خود مودیان، بیش از 16 میلیون صورتحساب با کمک شرکت‏ های معتمد و بیش از 25 هزار صورتحساب نیز از طریق سامانه های دولتی ارسال شده است.

لازم به ذکر است، تا تاریخ مذکور مجموعا حدود 23 هزار حافظه از طریق مودیان، شرکت های معتمد و سامانه های دولتی اخذ شده است.

گفتنی است شرکت‏ های پذیرفته شده در بورس و فرابورس از اول آبان‏ماه سال 1401 و شرکت‏ های دولتی و سایر دستگاه ‏های اجرایی مشمول ماده (5) قانون مدیریت خدمات کشوری از اول دی‏ماه همان سال طبق قانون ملزم به صدور و ارسال صورتحساب الکترونیکی شده اند.

همچنین از ابتدای سال‏ 1402 نیز اشخاص حقوقی (به جز اشخاص حقوقی موضوع ماده (16) قانون مالیات بر ارزش افزوده مصوب 1400) مشمول اجرای این قانون گردیده اند.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های در دسترس

سبد خرید

دانلود سرویس CSR سامانه مؤدیان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

0:00
0:00