جهت مشاوره

رشد 50 درصدی درآمدهای مالیاتی چهارماهه و 71 درصدی یک‏ماهه نسبت به دوره مشابه

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

رشد 50 درصدی درآمدهای مالیاتی چهارماهه و 71 درصدی یک‏ماهه نسبت به دوره مشابه

رشد 50 درصدی درآمدهای مالیاتی چهارماهه و 71 درصدی یک‏ماهه نسبت به دوره مشابه

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: در چهارماهه اول سال‏ جاری بیش از 216 هزار میلیارد تومان درآمد مالیاتی وصول شده که نسبت به دوره مشابه سال قبل (حدود 143 هزار میلیارد تومان) رشد 50 درصدی و نسبت به بودجه مصوب تحقق 87 درصدی را نشان می دهد.

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، محمدتقی پاکدامن معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور اظهار داشت:

تا پایان تیرماه سال‏جاری از مجموع بالغ بر 216 هزار میلیارد تومان وصولی، بیش از 133 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیات‏‏ های مستقیم و بیش از 83 هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر کالاها و خدمات وصول گردیده که به ترتیب 62 درصد و 38 درصد از کل وصولی درآمدهای مالیاتی چهارماهه را تشکیل می دهند.

وی میزان وصولی تیرماه را حدود 79 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود:

میزان وصولی تیرماه سال‏جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل (حدود 46 هزار میلیارد تومان)، رشد 71 درصدی را نشان می دهد و این موضوع بیانگر عزم و اراده راسخ این سازمان در جهت تامین درآمدهای پایدار برای خدمت رسانی بیشتر به مردم می باشد.

پاکدامن خاطرنشان کرد:

از مجموع درآمد مالیاتی وصول شده در تیرماه، بیش از 52 هزار میلیارد تومان از محل درآمدهای مالیات‏‏های مستقیم و بیش از 26 هزار میلیارد تومان از محل مالیات بر کالاها و خدمات وصول گردیده که به ترتیب 66 درصد و 34 درصد از کل وصولی درآمدهای مالیاتی یک ماه اخیر را تشکیل می دهند.

ضمنا در 4 ماهه ابتدای سال‏جاری بالغ بر 46 هزار میلیارد تومان عوارض ارزش افزوده وصول و به حساب شهرداری‏ ها، دهیاری‏ ها، فرمانداری ‏ها و وزارت کشور واریز شده است.

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های در دسترس

سبد خرید

دانلود سرویس CSR سامانه مؤدیان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

0:00
0:00