جهت مشاوره

افزایش درآمد دولت از محل مالیات نقل و انتقال سهام

زمان مطالعه: 2 دقیقه

افزایش درآمد دولت از محل مالیات نقل و انتقال سهام

افزایش درآمد دولت از محل مالیات نقل و انتقال سهام

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: سال گذشته میزان مالیات دریافتی دولت از محل نقل‌وانتقال سهام حدود ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده، در حالی که تنها در چهار ماه اول امسال این عدد به ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

 

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، شاهین مستوفی، مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی سازمان امور مالیاتی در گفتگو با  پایگاه خبری بازار سرمایه ایران (سنا) در خصوص میزان درآمد دولت از مالیات نقل و انتقال سهام، اظهار داشت: در ۱۲ ماه سال گذشته، میزان مالیات دریافتی دولت از محل نقل‌وانتقال سهام حدود ۶ هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان بوده در حالی که تنها در چهارماهه امسال این عدد به ۴ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان رسیده که مقایسه این اعداد با یکدیگر نشان از رشد دو برابری دریافتی‌ها در سال ۱۴۰۲ دارد.

وی در پاسخ به این سؤال که تاکنون چه میزان از شرکت‌های بورسی اطلاعات صورت حساب خود را در سامانه مؤدیان ثبت کرده‌اند، گفت:

از ابتدای آبان سال ۱۴۰۱ تاکنون حدود ۴۰۰ شرکت بورسی اطلاعات خود را به صورت شفاف در سامانه مؤدیان درج کرده‌اند و با تصویب قانون تسهیل اجرای قانون پایانه فروشگاهی در شورای نگهبان، تمامی شرکت‌ها مکلف به امر مذکور می‌شوند که در صورت عدم اجرا براساس ماده ۲۲ قانون پایانه‌های فروشگاهی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

مدیرکل دفتر حسابرسی مالیاتی در پایان تصریح کرد:

با ورود شرکت‌ها به بازار سرمایه، نظارت حسابرسان افزایش می‌یابد و سازمان امور مالیاتی نیز به سبب ارائه رسیدگی‌های مستندتر در گزارش‌های حسابرسی، معافیت‌های مالیاتی را برای این شرکت‌ها اعمال کرده است. همچنین دولت در احکام بودجه‌ای سال۱۴۰۲ احکام مالیاتی را به منظور تشویق شرکت‌ها برای حضور در بازار سرمایه در نظر گرفته است.

منبع: صداوسیما

 

افزایش درآمد دولت از محل مالیات نقل و انتقال سهام

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های در دسترس

سبد خرید

دانلود سرویس CSR سامانه مؤدیان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

0:00
0:00