جهت مشاوره

اجرای صحیح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نیازمند عزم ملی است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

اجرای صحیح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نیازمند عزم ملی است

اجرای صحیح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نیازمند عزم ملی است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه اجرای صحیح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نیازمند عزم ملی است، گفت: با راه اندازی این سامانه می توان جریان کالایی کشور را رصد کرد و ضمن شفافیت مالی و مالیاتی شاهد بهبود فضای اقتصادی کشور بود.

 

به گزارش رسانه مالیاتی ایران، سیدمحمدرضا میرتاج الدینی، نماینده مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مزایای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه ‌‌مودیان ، اظهار داشت:

راه‌اندازی کامل سامانه ‌‌مودیان و استفاده از آن مزیت‌های بسیاری برای کشور دارد، ‌وزارت اقتصاد به عنوان متولی این سامانه باید به سرعت و با دقت به دنبال اجرایی‌سازی این سامانه باشد‌.

وی ‌گفت:

سامانه ‌‌مودیان شفافیت بالایی را در جریان کالایی کشور به وجود می‌آورد، از طرف دیگر، با استفاده از دیتاهایی که از این سامانه به دست می‌آید، شفافیت مالی و مالیاتی نیز در کشور رقم می‌خورد، به این ترتیب، می‌توانیم سیاستگذاری‌های صحیحی در حوزه ‌مالیاتی کشور داشته باشیم و با فرارهای مالیاتی مقابله کنیم، بنابراین، زمینه برای هوشمندسازی و عادلانه‌سازی مالیات‌ستانی در کشور مهیا می‌شود.

میرتاج الدینی درباره اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه ‌‌مودیان ادامه داد:

همه باید به اجرای صحیح قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مودیان کمک کنند، زیرا راه اندازی این سامانه یک ضرورت است و به بهبود فضای اقتصادی کشور می‌انجامد، از آنجا که پایانه‌های فروشگاهی به سامانه ‌مودیان وصل می‌شوند، می‌توان جریان کالایی کشور را رصد کرد، این اطلاعات به ما کمک می‌کند بفهمیم کالاها از کجا آمده و به کجا رفته‌اند و در واقع چه مسیری را طی کرده‌اند.

این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس اضافه کرد:

سلامت مالیاتی در کشور در گروی راه اندازی کامل سامانه مودیان است. با توجه به مزیت‌هایی که این سامانه دارد و خدمتی که می‌تواند به اقتصاد کشور بکند، قانون سامانه ‌‌مودیان و پایانه‌های فروشگاهی در مجلس به تصویب رسید و باید به درستی اجرایی شود.

میرتاج الدینی گفت:

اگر می‌خواهیم رشد اقتصادی را در کشور تجربه کنیم، باید به سمت شفاف‌سازی امور مالی و مالیاتی کشور حرکت کنیم، در این روند نیاز به اطلاعات متقن داریم که جز از رهگذر سامانه مودیان به دست نمی آید. اجتناب از مالیات‌گیری تخمینی و اخذ مالیات عادلانه و منصفانه از مهم ترین دستاوردهای سامانه مورد بحث خواهد بود. وقتی اطلاعات مودیان به صورت کامل در سامانه در دسترس باشد، مالیات‌ستانی هوشمند و عادلانه ای را خواهیم داشت و این به نفع مودیان، مردم و کشور است.

وی اضافه کرد:

سامانه مودیان فقط در زمینه مالیات‌ستانی کاربرد ندارد، بلکه اطلاعات این سامانه می‌تواند به سیاست گذاری‌های صحیح اقتصادی در کشور منجر شود. با استفاده از این اطلاعات می‌توانیم در زمینه‌هایی همچون مالیات بر خانه‌های خالی و عایدی بر سرمایه نیز ورود جدی داشته باشیم.

منبع: فارس

 

اجرای صحیح قانون پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان نیازمند عزم ملی است

اشتراک گذاری:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقاله های در دسترس

سبد خرید

دانلود سرویس CSR سامانه مؤدیان

"*"فیلدهای ضروری را نشان می دهد

نام و نام خانوادگی*

0:00
0:00